تصویر ثابت

 

 

 

تعمیرات تلویزیون دوو

امروزه تلویزیون ها به دستگاه هایی مورد نیاز برای منازل، هتل ها و … تبدیل شده اند. به همین خاطر تعمیر انواع تلویزیون از اهمیت خاصی برخوردار است .معمولا تلویزیون ها دچار ایراداتی شبیه به یکدیگر هستند. قطعات داخلی این سیستم بسیار حساس است به همین دلیل در مواقع اختلال باید حتما توسط تعمیرکاران تعمیر شوند. از جمله شرکت هایی که توانسته تلویزیون هایی با کیفیت مطلوب ارائه کند، می توان به برند دوو اشاره کرد. تعمیرات تلویزیون دوو در این مرکز به صورت کاملا تخصصی ارائه می شود. دسترسی این مرکز به انواع قطعات و ابزار های مورد نیاز برای تعمیرات تلویزیون دوو از دیگر ویژگی های این نمایندگی به شمار می رود.

تعمیر تلویزیون دوو
تعمیر تلویزیون دوو

در صورت بروز مشکل در تلویزیون تان بهتر است دو مورد را حتما در نظر بگیرید:

1) مشکل به وجود آمده در دستگاه شما خود به خود به وجود نیامده و از بین نمی رود و حتما می بایست برای تعمیر تلویزیون دوو خود سریعا اقدام کنید.

2) مورد دوم به تعمیرکار تلویزیون شما مربوط است که برای جلوگیری از بروز مشکلات جدید یا تشدید مشکل قبلی، الزامیست که حتما به متخصص تلویزیون دوو مراجعه کنید.

مشکلات متداول تلویزیون دوو بسیارند که با توجه به عوامل مختلف و نوع استفاده کاربران ممکن است بروز یابند. به طور مثال:

  • بهم خوردن تنظیمات رنگ، نور و صدا
  • روشن نشدن تلویزیون یا تاخیر در روشن شدن
  • ترکیب شدن رنگها
  • بهم خوردن سایز تصاویر و کش و قوس آمدن آنها
  • از کار افتادن بلندگوها یا دکمه های روی تلویزیون
  • شکستگی پنل و صفحه نمایش یا ترک برداشتن آن

دلیل بهم ریختگی رنگ‌ها در چیست؟

بهم ریختگی در رنگ‌های تصویر از دیگر مشکلاتی است که می‌تواند سبب بروز خرابی در تلویزیون دوو شود. در این حالت ممکن است علاوه بر ادغام رنگ‌ها، غیرعادی شدن یک رنگ در تمام یا بخشی از تصویر نیز رخ دهد که در برخی موارد وجود هاله‌ای رنگی مشاهده می‌شود. در این حالت مشکل مربوط به ابتدایی‌ترین لایه پنل یعنی Liquid است. برطرف کردن این خرابی تنها با تعویض پنل انجام می‌شود.

کم نور شدن و یا تاریک شدن تصویر چه دلایلی دارد؟

از دیگر مشکلاتی که در تلویزیون‌های دوو می توان به آن اشاره کرد، این است که صفحه نمایش تصویر به صورت کلی تاریک یا کم نور می‌شود. این مشکل می‌تواند شامل بخشی از تصویر باشد. خرابی در این حالت مربوط به بخش BackLight در پنل می‌شود. برای رفع این خرابی باید یک تکنسین حرفه‌ای که توانایی تعویض BackLight را داشته باشد، تلویزیون شما را تعمیر کند. در این حالت نیازی به تعویض بخش پنل نیست با قطعات یدکی که بسیار کم یاب هستند می‌توان این مشکل را برطرف کرد.

 

خرابی بک لایت
خرابی بک لایت

بهم ریختگی تصویر در تلویزیون دوو

چرا تصویر تلویزیون بهم ریخته است؟

خرابی فلت پنل COF تلویزیون علت بهم ریختگی تصویر در تلویزیون  می باشد. در حالت کلی پروسه نمایش تصویر در تلویزیون به این صورت است که ابتدا مین برد که وظیفه تقسیم کارها بین تمامی اجزاء و قطعات تلویزیون را برعهده دارد، داده‌ها را به بردی به نام برد تیکان که رابط بین مین برد و فلت پنل COF است ارسال می‌کند؛ برد تیکان نیز پس از پردازش داده‌ها آن‌ها را به فلت پنل COF که مخفف Chip On Film است و وظیفه نمایش تصاویر بر روی پنل تلویزیون را دارد ارسال می‌کند.

نحوه نمایش تصویر توسط فلت پنل COF بر روی پنل به این شکل است که این فلت نمایشگر تلویزیون را به دو قسمت کلی و هر یک از این دو قسمت را به سه قسمت تقسیم می‌کند؛ در کل نمایشگر تلویزیون را به 6 ستون تقسیم کرده و داده‌ها و تصاویر هر یک از این ستون‌ها را تامین می‌کند؛ از این‌رو در صورتی که مشکلی برای فلت پنل COF به وجود می‌‌آید داده‌های این ستون‌ها از مدیریت فلت پنل COF خارج شده و دچار بهم ریختگی می‌شوند به همین دلیل تصاویری که در نمایشگر تلویزیون نمایش داده می‌شوند دچار بهم ریختگی می‌شوند.

شکستگی پنل تلویزیون دوو

تعویض پنل تلویزیون تنها راهی است که درصورت وارد شدن ضربه به پنل تلویزیون و شکستگی آن می توان انجام داد. مهم‌ترین و البته گران‌ترین قطعه تلویزیون پنل تلویزیون است زیرا  پنل تلویزیون هفتاد درصد از ارزش تلویزیون را تشکیل می‌دهد که اکثر اوقات در صورت آسیب‌دیدگی امکان تعمیر آن وجود ندارد و باید تعویض گردد.

به همین جهت بعضی از تعمیرکاران پیشنهاد می‌کنند که به جای تعویض پنل تلویزیون به فکر خرید یک تلویزیون جدید باشید. تکنسین‌های نمایندگی تعمیرات این تلویزیون از تخصص بالایی در زمینه تعمیر و تعویض پنل تلویزیون دوو برخوردار هستند، از این‌رو می‌توانند با سرعت و کیفیت بالایی به تعمیر یا تعویض پنل انواع مدل‌های تلویزیون دوو بپردازند. بنابراین درصورت بروز هرگونه مشکلی برای پنل تلویزیون دوو بهتر است با نمایندگی تعمیرات تلویزیون دوو تماس بگیرید.

شکستگی پنل
شکستگی پنل

تعمیر مین برد تلویزیون

  • مین برد تلویزیون دوو مانند همه ی قطعات دستگاه دچار خرابی میشود و تقریبا هر دستگاه مین برد مخصوص دارد که به مدل دیگر نمیخورد . نوسان برق و کابل های بی کیفیت htmi از عمده دلایل خرابی مین برد تلوزیون میباشد . نمایندگی تعمیرات تلویزیون دوو مرکز تخصصی تشخیص عیب و تعمیر مین برد های انواع تلویزیون دوو را دارد .
  • وظیفه ی اصلی در تمامی قطعات تلویزیون را مین برد تلوزیون انجام میدهد به همین خاطر در صورت خرابی این قطعه تقریبا دستگاه هیچ عملکردی ندارد . در بیشتر موارد اصلا تلویزیون روشن نمی شود یعنی با زدن دکمه ی روشن و خاموش هیچ عکس العملی نشان نمیدهد . تکنسین های ما در نمایندگی تعمیر مین برد تلویزیون دوو تخصص های لازم جهت تعمیر انواع مین برد را دارند .

 

 

Call Now Buttonهمین الان تماس بگیرید
چت در واتساپ
ارسال در واتساپ